ConstructionTechnology

World Trade Center One

One World Trade Center je také známý jako 1 World Trade Center, po útocích z 11. září 2001 se zde postavil nový komplex Světového Obchodního Centra v Dolním Manhattanu, New York City. Jedná se o nejvyšší mrakodrap v západní polokouli, a pátý-nejvyšší na světě. 104 poschoďová budova (původní WTC měla 110 poschodí). Výšková budova sdílí číselné jméno ze severní věže původní World Trade Center (WTC 1). Nový mrakodrap stojí na severozápadním rohu 16 akrů (6,5 hektarů ) World Trade Center místo, na místě původní 6, World Trade Center. Budova je ohraničený West Street na západ, Vesey ulice na sever, Fulton Street na jih, a Washington Street na východě.

Výstavba níže podzemních inženýrských přeložek, patky a základy pro novou budovu začal 27. dubna 2006. One World Trade Center se stal nejvyšší stavbou v New Yorku dne 30. dubna 2012, kdy překonal výšku Empire State Building. Ocelová konstrukce věže, přikrývá ven na 30. srpna 2012. Dne 10. května 2013, byl instalován konečná složka z mrakodrapu věží, takže budovy, včetně jeho věží, dosáhnout celkové výšky 1,776 stop (541 m). Jeho výška ve stopách je úmyslné odkazem na rok, kdy byla podepsána Deklarace nezávislosti Spojených států amerických. Slavnostní otevření proběhlo 3. listopadu 2014.

Dne 30. března 2009, Port Authority of New York a New Jersey potvrdil, že budova bude oficiálně známý svým právním názvem “One World Trade Center”, spíše než jeho hovorový název “Věže svobody”. Budova má celkem 104 poschodí, ale pro běžné využití kanceláří je pouze 94 poschodí.

Nový komplex World Trade Center bude nakonec obsahovat pět výškových kancelářských budov postavených kolem Greenwich Street, stejně jako National September 11 Memorial & Museum, který se nachází jižně od One World Trade Center, kde stál původní Twin Towers. Výstavba nové budovy je součástí snahy memorialize a obnovil po zničení původního World Trade Center komplexu. Mrakodrap, který se tyčí nad Ground Zero nahradil padlé dvojčata, nejprve se nazýval Freedom Tower v prvních rámcových plánech na přebudování místa z 11. září. Státní úředníci řekli, že název nejvyšší, nejvíce symbolickým z pěti plánovaných kancelářských věží by demonstroval triumf země nad terorismem.

Úředníci zamířil k agentůře, která je vlastníkem webu potvrdil ve čtvrtek, že jméno už je dávno na druhém místě jeho oficiálním názvu: One World Trade Center.

One World Trade Center – který byl jedním jménem severní Trade Center věže – byl zákonný název 1776 stop vysoké věže za posledních několik let, i když úředníci více obyčejně volali po Věži svobody (Freedom Tower).

První 25 t ocelový sloup pro výstavbu, byl instalována v roce 2006, ozdobené slovy “Freedom Tower.” Jméno bylo také na žulovém kameni připravené na své místo ve věži první převratným v roce 2004. Uvolnění oznamující první firemní nájemce podepsat nájemní smlouvu ve věži uvedeného budovy jako “One World Trade Center (Freedom Tower).”

Agentura výkonný ředitel, Chris Ward, navrhl, že pravé jméno budovy, by nemělo být rozhodnuto až do doby až se otevře v roce 2013.

Základní informace o budově:

 • Otevřeno 10. 2014
 • Architekt: Skidmore, Owings & Merrill (David M. Childs)
 • Nejvyšší budova nového komplexu WTC
 • Podlaží 104/1776 stop vysoká
 • 3 miliony pronajímatelných čtverečních stop prostoru
 • 55 stop výška vstupní haly
 • 54 Vysokorychlostních expresních osobní výtahů
 • Life-bezpečnostní systémy daleko vyšší než NYC stavebního řádu
 • Propojení ulic West, Fulton, Washington a Vesey Streets
 • 55% pronajato nájemcům patří Condé Nast

Vstupy na všech 4 stranách budovy, One WTC byl navržen tak, aby se hladce přizpůsobil pro provoz návštěvníků a kancelářských nájemníků. Krychlová základna má identické rozměry s originálními Twin Towers. Povrch základny je na sobě více než 2.000 kusů třpytivé prizmatické sklo. Věž stoupá 69 podlaží – jeho okraje zkosenými  8 rovnoramennými trojúhelníky, perfektní osmiúhelníku v centru. Skla parapetů na temeni, jeho krystalická forma vytvoří fungující účinek, které světlo láme jako kaleidoskop, měnící se po celý den. “One World Observatory” – otevření 2015 – je uzavřený vyhlídkovou plošinou ve výšce 1250 stop nad úrovní ulice. Koruna One WTC je 408 stop vysoká věž – skládající se ze stožáru a komunikační platformy kruhu. V noci, maják na vrcholu vysílá horizontální světelný paprsek, který může být viděn na míle daleko.

Odhad v únoru 2007 umístil počáteční náklady na výstavbu One World Trade Center na cca 3 miliardy $, tedy $ 1,15 tisíc za čtvereční stopu ($ 12.380 za metr čtvereční). Nicméně, celkové odhadované náklady na výstavbu věže se o celkové sumě zvedla na 3,9 mld $ dubna 2012, což je nejdražší stavba na světě v té době. Stavba věže byla částečně financována přibližně $ 1 miliardou z pojistné částky, které Silverstein obdržel za své ztráty po útocích z 11. září. Stát New York za předpokladu, dalších $ 250 milionů, a Port Authority souhlasil, že $ 1 miliarda, která by byla získána prostřednictvím prodeje dluhopisů. Přístavní správa zvedl ceny pro mosty a tunely z mýtného získat finanční prostředky, o 56% zvýšení mýtného naplánováno v letech 2011 a 2015.

V budova je široká 200 stop (61 m), náměstí o rozloze 40.000 čtverečních stop (3700 m2), téměř identický s původní věží WTC 1. Věž je postavena se 185 stopy (56 m) vysoký betonový základ obložený okny. Byl navržen tak, aby chráněn před naloženým kamionem s bombou a dalších útoků přízemních. Původně základna měla být pokryta v dekorací hranolových skel, ale jednodušší ze skla a oceli průčelí bylo přijato, když se hranoly ukázaly nepoužitelný. Stávající základna a plášť se skládá ze šikmých skleněných žeber vyčnívajících z panelů z nerezové oceli, podobné těm, které jsou použity ve  7 World Trade Center. LED světla za panely osvětlují základnu v noci. Skleněné fasády na všech čtyřech stranách budovy vyšších patrech, navržený Schlaich Bergermannem, budou v souladu s ostatními budovami v areálu.


Fasády jsou 60 stop (18 m) vysoké, a rozsah v šířce od 30 stop (9,1 m) na východní a západní straně, 50 stop (15 m) na severní straně, a 70 stop (21 m) na jihu.


Opláštění byl vyroben a sestaven podle Benson Industries v Portlandu ve státě Oregon, využívá sklo vyrobené v Minnesotě firmy Viracon.

Od 20. patra výše, hranaté okraje věže krychlový základně jsou zkosené, tvarování budovu do osmi vysokých rovnoramenných nebo protáhlého čtverce. V blízkosti jeho středu, věž tvoří perfektní osmiúhelník, a pak vrcholí ve skleněné zábradlí, jehož tvar je čtvercový orientovaný o 45 stupňů od základny. 408- stop (124 m), vložený stožár, který obsahuje vysílací anténu – navržený v spolupráci mezi Skidmore, Owings a Merrill (SOM), umělec Kenneth Snelson (kdo vynalezl strukturu Tensegrity), osvětlovací designéři a inženýři – je zabezpečen systém kabelů, a stoupá z kruhového nosného prstence, který obsahuje další vysílače a vstup pro údržbu zařízení. V noci, intenzivní paprsek světla je promítán ve vodorovném směru od věže a svítí více než 1000 stop (300 m) nad architektonickou výškou věže.

V nejvyšším patře One World Trade Center ve 1.368 stop (417 m) nad úrovní terénu, spolu s 33 stop  vysoký (10.16 m) parapet; je totožný s výškou střechy původního WTC. Věž má na střeše anténu, která se tyčí  k vrcholu 1,776 stop (541 m), Je-li anténa zahrnuta do výšky budovy, jak uvedla Rada na vysokých budovách a Urban bydlení (CTBUH), One World Trade Center převyšuje tím pádem výšku Taipei 101 (1671 stop (509 m)), One World Trade Center se zatím stala nejvyšší kanceloářskou budovou na světě, a čtvrtým nejvyšším mrakodrapem na světě, za Burj Khalifa,  Abraj Al Bait, a Shanghai Tower.

One World Trade Center je druhou nejvyšší volně stojící stavba na západní polokouli, protože CN Tower v Torontu překonal One World Trade Center výšku Pinnacle o cca 12 m (39.4 ft). Chicago Spire, s plánovanou výškou 2000 stop (610 m), by přesáhl výšku One World Trade Center, ale jeho stavba byla zrušena kvůli finančním potížím v roce 2009.

Po konstrukčních změnách One World Trade Center věže byly odhaleny v květnu 2012, byly položeny otázky, zda je 408 stop (124 m) – vysoká struktura by stále považována za věží, a tudíž by zahrnuly do výšky budovy. Vzhledem k tomu, věž není uzavřena v radomem jak se původně plánovalo, by mohla být kvalifikována jako prostá anténa, která není zahrnuta do výškou budov, podle CTBUH. Bez antény, bude 1.368 stop (417 m) vysoký, což je třetí nejvyšší stavba ve Spojených státech, za Willis Tower a Trump International Hotel & Tower, který se nachází v Chicagu.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare