TutorialsWorld Machine

World Machine: Jak si vytvořit vlastní pohoří?

Pro tento návod budete potřebovat program World Machine, jedná se o jednoduchý, ale nepostradatelný program, který umožňuje vytvářet kreslením nebo čtením výškových map DEM v pracovním rozhraní počítat s reálnýma hodnotami, které díky různým filtrům vygenerují terén od finální podoby. Program zahrnuje i mnoho volných pluginů, které vám pomůžou. Tady je v tomto návodě nebudeme až tolik potřebovat. Základem si vytvoříme 2 km x 2 km a max. výška bude 2.800 m (viz obrázek). Sleduje dílnu přímo na fóru.

 1. Layout Generator
 2. Advancet Perlin
 3. Erosion
 4. Snow
 5. Coast Erosion
 6. Basic Coverage (Macro)
 7. Combiner
 8. Choser
 9. Bitmap Output
 10. Normal-Map Maker
 11. Overlay View
 12. Height Output
 13. Mesh Output

Zde je několik částí, které budeme potřebovat pro vymodelování našeho pohoří, po spojení mezi sebou musí být nejprve (1;2;3) posloupnosti za sebou, má to svoji logiku:

Layout Generator: je rozhraní, ve kterém si nakreslíte prostředí horských útvarů pomocí několika jednoduchých tvarů, nejlépe kružnice, tu si pak můžete upravit (lze změnit maximální výšku a šířku).

Advancet Perlin: je pro automatické generování mapy, nebo automatického přepočítání z Generátoru (1), zde si nastavíte parametry co má s terénem dělat (voda, tvar terénu, výška a jiné).

Erosion: je nastavení eroze, tedy jestli bude hora ostrá, nebo bude postupně se zvedat bez ostrých tvarů.

 

 

Ve videi je možné se podívat jaké kombinace následovně lze provádět a jaký mají vliv na nastavení a vygenerování textur:

Basic Corverage: nastavuje podle výškových dat vygenerovaných předchozím filtrem na:

 • Traviny
 • Skály
 • Erozy
 • Sníh

Zde se nastavují barvy, které posléze přebírají dvě funkce: Bitmap Output a filtr Combiner, ten díky názvu kombinuje dva příjmy z Coast Erosion, který vytváří sněhové jazyky, nebo sněhové laviny dolů do údolí. Nejprve ale musíte mít vytvořený filtr Snow, který právě dělá sněhové efekty. Z tohoto právě čerpá funkce Normal-Map Maker a výsledek v Bitmap Output.

Celá práce je dostupná zdarma zde:

[wpdm_package id=’4615′]

 

Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare