Tutorials

Jak vytvořit tkaninu v 3ds Max?

Tvorba látky (tkaniny) je velice jednoduché, ale také má velké nároky na velikosti polygonalů a vertexů.

Pokud máme vytvořený jednoduchý objekt ve tvaru krychle, nad tímto jednoduchým modelem vytvoříme libovolně dlouhé plátno ( plane). Upravíme počet segmentů jak délky tak šířky. Dalším důležitým krokem a tedy i nezbytným je aplikovat texturu z materiálů přímo na látku ( Edit Mesh). Další krok bude mapování Unwrap UVW zde namapujeme plane pomoci polygonů. (Návod jak mapovat naleznete v jiném článků mapovaní). Předposlední krok je vytvořit Edit Poly a v sekci Edit Geometry zaškrtneme Preserve UVs to nám umožní aby si pamatoval objekt při editaci a změně počtu polygonů například funkcí TurboSmooth namapovaný objekt. Nyní samotná funkce Cloth

Cloth:

Otevřeme si nastavení Object Properities a budeme zde mít v levém sloupci plane, naši zástěru, ale aby Cloth věděl na jaký předmět má být funkce aplikována, musíme jej manuálně příděl a to přidáním souborů z nabídky. Dále musíme nastavit co je pevný předmět a co je předmět určený na deformaci.

To znamená že plane nastavíme na Cloth a všechny jiné pevné součásti na Collision Object, ostatní nastavení necháme jak jsou. Potvrdíme OK.

 

 

Máme několik možností simulace, pokud máme soubor už připravený a neobsahuje mnoho polygonu, rovnou můžeme přejít na simulaci Simulate Local (damped).

 

[fwduvp preset_id=”9″ playlist_id=”0″]

Tags:

Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare