Jak Namapovat UVW Kouli?

Deal Score0
Deal Score0

Jak namapovat kouli docela jednoduchá otázka, ale složité pokud vytvoříte v standardním výběru Sphere (koule), zde se poněkud hůře vytváří UVW mapa, hlavně na sebe po mapování “klíče”.

Proto půjdeme naprosto jiným předmětem na tento problém a to, že si vytvoříme Box o velikostech 100x100x100 a segmenty: 50x50x50.

 

Po tomto kroku v Modifer List a vybereme funkci: Spherifi

 

Spherifi nám vytvoří ze !čtverce!  kouli o stejných velikostí všech stran, proto musíme zadávat velikosti a*a.

Další krok je: v Modifer Listu: Edit Mesh a hned Unwrap UVW, tím začínáme mapovat kouli, díky tomu, že máme základ čtverec, bude jednoduché mapovat všechny strany a to se provádí dle obrázků.

Vybere všechny strany do “červené barvy” z horní nabídky Mapping a Normal Mapping z výběru: Box Mapping. Pro oddělení jednotlivých segmentů je ve spodní části Editoru tlačítko Select By Element UV Toggle. Kliknutím na jednotlivé části si je můžeme posunout dále od sebe, ale není to nutné. Pro další krok musíme toto tlačítko Select By Element UV Toggle deaktivováno a zapnuto Edge. 

Dle obrázku postupujeme na nejvyšším bodu a to uprostřed horní linky Edge klikneme vybereme pravým tlačítkem a levým Stitch Selected a rozdělené části takhle k sobě spojíte tedy “panáka” dle obrázku.

Posledním krokem je, že kliknutím na Unwrap UVW v Modifer Listu a “Collapse To” posledním korkem je v Modifer Listu Edit Poly zde Edit Geometry zatrhnout funkci Preserve UVs

Výsledek z tohoto návodu je možné stáhnou zdarma (3ds Max 2048 a FBX) Pro bez komerční použití!

[wpdm_package id=’5095′]

Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare